wtorek, 23 kwietnia 2019 r.    Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha | Forum | Multimedia | Poczta |
LOGO

Artykuł biuletynu nr: 3 (Grudzień)

Klątwa Heroda trwa do dziś
Tego wieczoru Herod Wielki, król Judei, władca Jordanii, Syrii i Libanu cierpiał bardziej, niż w ostatnich dniach. Medycy trzymali w gotowości napar wzmacniany ziołami odganiającymi ból. Władca nie spał wiele nocy i wiedział, że nadchodzi kolejna noc męki. Ale najcięższe były poranki, wtedy przychodziły złe duchy i mąciły myśli króla. Na szczęście to miało być dopiero jutro. Jego dziesiąta żona Elpis wiedziała, że niemoc jego nerek wyniszczyła już cały organizm.

Jerozolima cieszy się trzecim światłem Chanuki wspominając potęgę Izraela - zadumał się przez chwilę Herod. - Odbuduję tę potęgę. Królewska władza wymaga ofiar. Do ostatniego dnia będę niszczył wszystkich, którzy zechcą osłabić potęgę mojego królestwa.

Szelest przerwał myśli Heroda, to Elpis przysiadła na brzegu łoża: - Panie mój, masz gości z daleka - zaczęła półgłosem. - Czy zechcesz ich przyjąć? - Któż to taki?
- To pielgrzymi z dalekiego miasta Kashan, mężu – odparła Elpis. - Dostojni kapłani i magowie. Są zdrożeni, a chcieliby złożyć ci pokłon.
Herod dał znak dłonią i uniósł się na łokciu.
- Panie, przed tobą czcigodni mistrzowie: Baltazar, Kacper i Melchior! - ogłosił keryks Agis. - Każ przynieść wina i światło.
- Pokornie witamy cię, dostojny władco - przemówił Melchior.
- Przybywamy z daleka, żeby złożyć pokłon nowo narodzonemu królowi żydowskiemu, ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie.
Kielich wina wypadł z dłoni Heroda na posadzkę. Elpis klasnęła w dłonie i niewolni oczyścili miejsce.
- Pijcie wino, dostojni uczeni - odparł król wspierając się na ramieniu żony - i opowiedzcie, kiedy ukazała się ona gwiazda?
- Szósty rok mija, jak spotkały się Jupiter, Mars i Saturn - gwiazda Izraela - odparł książę Kacper. - Takie spotkanie ciał niebieskich zapowiada wielkie wydarzenie na Ziemi, narodziny króla żydowskiego!
Król odwrócił głowę ku lampie chanukowej, której płomień przygasł.
- W Betlejem judzkim narodził się Ten, którego zapowiedział Micheasz z Moreszet, którego imię znaczy „Któż jest jak Bóg”- powiedział Baltazar, pochylając głowę nad Herodem, którego ciało znów naprężyło się z bólu.
- Tak napisał Prorok: „A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem
ludu mego, Izraela”. - Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon. To rzekłszy, Herod Wielki dał znak, że posłuchanie skończone i bezwładnie rozciągnął ciało na posłaniu, nie bacząc na dary, jakie magowie złożyli u jego nóg. Elpis troskliwie podała mężowi kojący napar. Gdy mędrcy opuścili Herodion i udali się do pobliskiego Betlejem, król wezwał straże.
- Udasz się zaraz ze swoją centurią do Betlejem i całej okolicy - rozkazał Herod centurionowi Eszelowi. - Zabijecie tam wszystkich nowo narodzonych rodzaju męskiego do lat dwóch. Niech nie wraca  nikt, póki przy życiu zostaje choć jeden chłopiec.

Centuria Eszela, którego imię oznacza „tamaryszek” wyruszyła skoro świt. Do Betlejem było ok. 15 tys. łokci. Oprawcy zamordowali 144 tys. młodzianków, a „krzyk słyszano w Rama, płacz i jęk wielki. Rachel opłakuje swe dzieci i nie chce utulić się w żalu, bo ich już nie ma”. Centurion i jego piechurzy nie odnaleźli na czas Groty Betlejemskiej i Narodzonego Jezusa Króla Żydowskiego.
Podania ustne mówią, że Eszel i jego zbrojni rozpierzchli się po świecie i do dziś szukają „niewiniątek”, aby je uśmiercić. Zabijają sami, albo stanowią prawa wydające bezbronne dzieci innym oprawcom. Ale Jezus, który narodził się w stajni widzi ich krzywdę,bo niewinne cierpią "w Imię Jego".


(2008-12-01) LPR


... Biuletyny ...

Ilość wyświetleń: 469808
Osób online: 2


LPR Pomorska Wszechnica Narodowa Komitet Obrony Polskiej Gospodarki Morskiej

Nr konta LPR:
Biuro Krajowe:
ul Żurawia 32/34, Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565


Aspekt Polski

Młodzież Wszechpolska

 

   Copyright © 2009 by MG & Maniuś
Pomorskie