sobota, 20 stycznia 2018 r.    Imieniny: | Forum | Multimedia | Poczta |
LOGO


obrazek

         W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Polsce, zarządzonymi na dzień 25 października br., Rada Polityczna Ligi Polskich Rodzin apeluje do wszystkich swoich członków i sympatyków o jak najszerszy, aktywny i odpowiedzialny udział w wyborze posłów i senatorów.

          [...]


   Więcej 
Data dodania: (2015-10-10) LPR Pomorze


obrazek W związku z planowanym referendum, zarządzonym przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego na dzień 6 września br., Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin zajął następujące stanowisko:


1. Opowiadamy się przeciwko wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych [...]


   Więcej 
Data dodania: (2015-08-24) LPR Pomorze

W Rocznicę Urodzin  
(2015-08-18)

obrazek 9 sierpnia 1864 roku w Kamionku urodził się Roman Dmowski. W związku z tym, Pomorska LPR w niedzielę, 16 sierpnia złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego znajdującą się w kościele oo. kapucynów pw. św Jakuba w Gdańsku. Kwiaty złożono po Mszy św. odprawionej w intencji Romana Dmowskiego. Za zorganizowanie uroczystości i czynny udział we mszy serdeczne podziękowania dla członków i sympatyków [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-08-18) LPR


obrazek
    W związku z, przypadającą 15 sierpnia, 95 rocznicą Cudu nad Wisłą, Liga Polskich Rodzin składa hołd i dziękczynienie bohaterom Bitwy Warszawskiej – architektom i wykonawcom wielkiego polskiego zwycięstwa, które uchroniło nie tylko Polskę, ale i całą Europę przed bolszewizmem.

    Wyrażamy wdzięczność wszystkim żołnierzom, często nieletnim [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-08-10) LPR Pomorze


obrazek
W związku z 150 rocznicą urodzin Romana Dmowskiego w dniu 16 sierpnia 2015 (niedziela) o godz 11 30 w kościele o.o kapucynów p.w św. Jakuba  w Gdańsku przy ul. Łagiewniki 63 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp Romana Dmowskiego. Po mszy św.przewidziane jest złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Romanowi Dmowskiemu znajdującą się w tutejszym kościele. Zapraszamy członków [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-07-27) LPR Pomorze


obrazek
W związku z konstytucyjną koniecznością przeprowadzenia ponownego głosowania na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja br. (II tura wyborów), Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin zajął następujące stanowisko:

     Mając na względzie konstytucyjne prerogatywy i uprawnienia Prezydenta, jako najwyższego przedstawiciela Rzeczypospolitej Polskiej i [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-05-12) LPR Pomorze


obrazek Obserwując ostatnie wydarzenia na polu relacji polsko-rosyjskich, nie sposób zapomnieć o słowach Dmowskiego, który w postawie wielu sobie współczesnych dostrzegał przejawy mentalności zbuntowanych niewolników. Cechuje ona także i dziś stosunek wielu naszych rodaków do Rosji. Nie stać nas choćby na postawę, którą przyjmują Niemcy.

Naród, który w swojej historii ma przecież [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-04-25) Maciej Motas


obrazek W związku z 990 rocznicą koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski (18 kwietnia 1025 r., tj. ówczesny dzień Wielkanocy), przypominamy tę, jakże ważną w naszej narodowej historii, datę w kontekście wiekopomnych zasług wielkiego polskiego władcy i fundamentalnej roli dokonań pierwszych Piastów w dziejach Polski i Europy.

          Znamieniem i kluczowym [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-04-23) LPR Pomorze


obrazek Bez zwycięstwa Armii Czerwonej na froncie wschodnim, Gdańsk i polskie Ziemie Zachodnie nigdy by do nas nie wróciły. Żołnierze radzieccy, którzy polegli w walkach o Gdańsk, walczyli więc o jego przyłączenie do Polski. Kto próbuje to kwestionować, nie tylko nie zna historii, ale staje się jej fałszerzem – pisze w liście otwartym do Jarosław Kaczyńskiego red. Jan Engelgard.

   Więcej 
Data dodania: (2015-04-12) LPR Pomorze


obrazek
W związku ze Świętem Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, składamy członkom i sympatykom Ligi Polskich Rodzin, oraz wszystkim Rodakom w Kraju i tym rozsianym po całym świecie, najlepsze i najszczersze życzenia wierności, wytrwałości i konsekwencji w działaniach na rzecz budowy i umacniania naszej Ojczyzny na pewnym i sprawdzonym fundamencie wartości chrześcijańskich i narodowych.

     [...]

   Więcej 
Data dodania: (2015-04-04) LPR Pomorze


Ilość wyświetleń: 384497
Osób online: 1


LPR Pomorska Wszechnica Narodowa Komitet Obrony Polskiej Gospodarki Morskiej

Nr konta LPR:
Biuro Krajowe:
ul Żurawia 32/34, Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565


Aspekt Polski

Młodzież Wszechpolska

 

   Copyright © 2009 by MG & Maniuś
Pomorskie